Azt állítja Handó Tünde,
az Országos Bírói Hivatal elnökjelöltje (a parlament alkotmányügyi bizottságának meghallgatásán), hogy – futballhasonlattal élve – középpályásnak gondolja magát, aki alkalmas arra is, hogy csatárként előrefusson, és arra is, hogy a kapuban álljon.
Ezzel szemben a tény az,
hogy a középpályás valóban bejátssza ugyan az egész pályát, de nem egy személyben. Van olyan, aki támadó, van, aki védekező, van, aki irányító, szervező középpályás, a kapuban viszont egyikük sem áll, mert az a kapus helye. Az ugyanakkor kétségtelen, hogy az Országos Bírói Hivatal elnöke mindent megtehet, hatalma a bírói szervezet irányításában korlátlan, mellette még egy kapus sem őrködik. Futballhasonlattal élve: törvényi felhatalmazása van az egészpályás letámadásra.
***
1999 óta állt az FMB élén, tagja volt a Fidesz bölcsőjének számító Ménesi úti szakkollégiumnak a nyolcvanas években. Az 1988 tavaszán életre hívott párthoz nem csatlakozott, akkortájt ugyanis már mint bírósági fogalmazó dolgozott. Az egyetemi hallgatóként csípős nyelvűként jellemzett Handó, aki 1986-ban végzett az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán, Szájer Józseffel, a Fidesz jelenlegi EP-képviselőjével kötött házasságot. Az 1998-as parlamenti választási kampány idején elkövetett, mindmáig felderítetlen robbantássorozat egyik célpontja a Handó–Szájer házaspár budapesti lakása volt.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése