„Szerénység, szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység” – jut eszembe Bástya elvtárs mondása, amikor a Fidesz vezérét, Orbán Viktor énközpontú beszédeit hallgatom.
2012. január 8., vasárnap
Orbán beszéde: Zavaros lélek, zavaros érzékelés
Orbán beszéde: Zavaros lélek, zavaros érzékelés
Budapesten, 2011. március 15.
Az alábbiakban közöljük Orbán Viktor március 15-én elmondott beszédének legkarakteresebb részeit. A miniszterelnök akkor markáns véleményt mondott az alkotmányról, Európáról, az IMF-ről, valamint a zavaros lélek és zavaros gondolkodás veszélyeiről, messze ható következményeiről. Akkori szavai most ólomsúllyal nehezednek a vállára.
Orbán a diktátor
"Legyen béke, szabadság és egyetértés."
"Ez a kiállás tette lehetővé, hogy a negyvennyolcas magyarok elérjék céljukat, alapjaiban megújították Magyarországot, amely soha többé nem süllyedt vissza a feudális viszonyok közé."
"Kiselejtezték a régi világ dohos törvényeit, kiváltságait, visszahúzó dogmáit, és új rendszert alkottak, amely később, évekkel, évtizedekkel a harcok után is szilárdan állt a lábán. Ők teremtették meg annak a hatalmas, XIX. századi magyar sikernek a lehetőségét is, amit ma közönségesen Budapestnek hívunk, és aminek negyven évvel a forradalom után már csodájára járt a világ, ami ma is minden magyar büszkesége, s a Kárpát-medence szíve-közepe."
"Így történik mindig, amikor a hatalom nem képes többé felelősen szólni, nem tud többé az igazság nyelvén beszélni, amikor hamis ideákat hirdet, és egyetlen igazi célja a hatalom megtartása. Amikor eluralkodik a felelőtlen cselekvés, az önsorsrontás, a csalás, a könnyű meggazdagodás reménye, akkor érvénybe lép a 48-as eskü. Akkor egyetlen pillanat alatt elviselhetetlenné válik a zűrzavar, az igazságtalanság, a sanyargatás, az életföltételek folyamatos rontása. Ilyenkor a magyarok összeszedik magukat, kiállnak a hazájuk mellett, és bekövetkezik Magyarország teljes megújulása."
"Sokan voltak még, akik nem hitték, hogy a diktatúra az ő életükben véget érhet. De voltunk, nem is kevesen, akik mindvégig hittük, hogy létezik a túlpart, létezik egy másik Magyarország."
"Kiálltunk az országért, amikor rendben és méltó módon elbúcsúztunk a Nemzetközi Valutaalaptól."
"És kiálltunk a hazánkért az Európai Unióban, amikor alantas és hazug támadások érték hazánkat, amelyeket itthonról szerveztek a magyarok lejáratására."
"Eskünkhöz híven nem tűrtük el 48-ban, hogy Bécsből diktáljanak nekünk, nem tűrtük el 56-ban és 1990-ben sem, hogy Moszkvából diktáljanak. Most sem hagyjuk, hogy Brüsszelből vagy bárhonnan bárki is diktáljon nekünk."
"Szükségünk van egy új alaptörvényre, amely nemcsak közös életünk kereteit adja meg, de a Nemzeti Hitvallás mondataival válaszol a húsz év óta nyitott kérdéseinkre is. Egyszerűen, világosan, őszintén, ahogy illik hozzánk. Ideje, hogy elhangozzanak, az államélet legmagasabb szintjén hangozzanak el olyan kijelentések, amelyekre évtizedek óta várunk. Idézem a Nemzeti Hitvallást. Büszkék vagyunk arra, hogy Szent István királyunk ezer évvel ezelőtt szilárd alapokra helyezte a magyar államot, és hazánkat a keresztény Európa részévé tette."
"Az új alkotmányt közösen kell létrehoznunk, ezért fontos, hogy részt vegyen benne mindenki, aki elkötelezettséget érez azért, hogy Magyarországnak végre valóban magyar alkotmánya legyen."
"Nem fogjuk visszaengedni a múltat, nem fogunk ideiglenes viszonyok között, bizonytalanságban, a meddő vitákban vergődve átmeneti életet élni. Ismét meg lehet majd bízni az adott szóban, a munkának becsülete lesz, a bűn elnyeri a büntetését, az érdem a jutalmát."
"Csak szabad emberek alkothatnak szabad társadalmat. Ha a lélek zavaros, akkor zavaros az érzékelés. Ha zavaros az érzékelés, zavaros lesz a gondolkodás, a zavaros gondolkodás hibás döntéseket szül, azok pedig rossz tettekben végződnek."
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése